Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

  •  

L-карнитин

Историята на L-карнитина започва от 1905 г., когато е извлечен за първи път от мускули. Минават дълги години в изследвания и труд, докато се установи огромната му роля в енергийните процеси в клетките на човешкия организъм. За първи път L-карнитин е синтезиран от италианската фирма „Sigma-Таu", а широкото му разпространение за профилактика и лечение датира от 1982 г.
В тесния смисъл на думата L-карнитинът не е аминокиселина (не се използва като невротрансмитер или пък в протеинния синтез).

Карнитинът е нутриент, който помага на тялото да превръща мазнини в енергия. Произвежда се от тялото в бъбреците и черни дроб и се съхранява в скелетните мускули,мозъка и сърцето. Обикновено тялото може да произведе само достатъчното му количество карнитин. Някои хора обаче не могат да го произвеждат сами или да имат проблеми с транспортирането му до местата, където има нужда от него.  Л- Карнитин се включва в лечението на много болести, защото помага за редуцирането на окислителния стрес. Разбира се при лечението на болести с този суплемент трябва да сте под контрола на доктор специалист. За трениращите, които искат да изполват ефекта на карнитина за редуциране на теглото л-карнитин е безопасен в приемането на нормални дози.
Доказано е, че л- карнитинът помага при някои болести на сърцето.

Освен за сваляне на килограми, л- карнитин може да се използва и за сила, енергия и издръжливост. Карнитинът прави тялото по енергично. Обяснениято затова е просто и всеки занимаващ се със спорт би трябвало да го знае. Карнитинът транспортира мазнините до митохондриите, където те се използват веднага за енергия. Ако обаче сте атлет, на когото е необходима издръжливост, не пренебрегвайте карнитина. Той може да ви помогне, като увеличи скоростта ви за по- дълги периоди от време. Други атлети го използват, защото има своиството да намалява образуването на млечна киселина в мускулите. Млечната киселина е отговорна за т.н. мускулна треска. Няма млечна киселина, няма мускулна треска. Въпреки че по-съвременни теории предполагат, че мускулната треска се дължи на миниатюрни разкъсвания в мускулната тъкан, причинени от неравномерно или необичайно натоварване.

Източник: интернет