Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

•

Силен старт в новия сезон на Националната баскетболна лига

От дата: 18-10-2011 г.

Вицешампионът в Националната баскетболна лига за мъже - "Левски" записа победа срещу Ямбол, при своето гостуване със 76:69 (21:28, 26:10, 17:13, 12:18) точки.

Възпитаниците на Константин Папзав загубиха първата "част" с 7 точки, но след отлична игра успяха да си осигурят спокойствие и завършиха с 26:10 в тяхна полза.

До почивката "сините" водеха с 9 точки и въппреки равностойната игра Ямбол не успя да обърне резултата в своя полза.Шест минути преди края Левски водеше с с 15 точки - 73:58, а минута преди края домакините намалиха пасива с 5 точки, което доведе до крайния резултат 76:69.

Арън Харпър  от тима на "сините" завърши с 25 точки, 22 точки добави Маркъс Хол, а 10 точки записа Хрисимир Димитров.

За отбора на Ямбол най-резултатен беше Мартин Дурчев, който реализира 23 точки, а с 19 се отличи Джон Офоегбу.

В друг двубой от същата лига Рилски спортист (Самоков) победи Евроинс Черно море (Варна) с 80:66 (15:18, 25:12, 22:18, 18:17) точки.

Отличилите се от отбора на победителите са Станислав Ваклинов завършил с 23 точки и 6 борби. Христо Захариев добави 18 точки, а Богдан Боев - 14 точки, за Евроинс Черно море - Александър Янев добавил  13 точки и 17 борби. Тихомир Желев прибави 12 точки, а Симеон Илиев - 11 точки.