Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

•

Русия спечели световното по хокей

От дата: 13-05-2011 г.

Хокеистите на Русия излязоха победители от сблъсъка с вечния си съперник на леда Канада на световното в Словакия. "Сборная" надделя с 2:1 и намери място на полуфиналите.

Успехът на руснаците дойде след пълен обрат в резултата. Джейсън Спеца даде преднина на северноамериканците в началото на втората част, но само за три минути в средата на последната третина стана и обратът.

Русия стигна до четвърта поредна победа над големия си съперник на световни първенства. За последно канадците са печелили през 2005 г. на полуфиналите във Виена. Тогава резултатът е 4:3.

На предпоследното стъпало в тазгодишната надпревара "Сборная" ще се изправи срещу Финландия. Двата отбора вече играха веднъж помежду си на мондиала и тогава скандинавците победиха с 3:2 след дузпи.

Финландците стигнаха до полуфинала след очаквана победа с 4:1 над Норвегия. Така те се класираха за тази фаза за първи път от 2008 г. насам.

Полуфиналните мачове са днес. От 17:15 играят Чехия и Швеция, а от 21:15 сили ще премерят руснаци и финландци.

Автор: sportni.bg