Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

•

Матей Казийски - най-резултатен. Тренто отново на финал!

От дата: 14-10-2011 г.

След победата си над Зенит (Казан) с 3:1 гейма (25:22, 25:21, 19:25, 25:14) Тренто се класира за финала на Световното клубно първенство по волейбол за мъже за трета поредна година.

Матей Казийски се оказа най- резултатния играч по време на мача.Той отбеляза 17 точки, а Османи Хуанторена и Ян Стокър реализираха по 16 точки.През втоия сет той се разписа с 7 точки,а през четвъртия се прояви като лидер на отбора си.Успя да реализира две поредни точки за 17:11, както и една за 20:11.

През четвъртата част мача,селекционетър на българския национален отбор Радостин Стойчев,който тренира Тренто пусна в игра и друг българин-Цветан Соколов.

На финала Тренто ще се изправи срещу Ястжебие Вигел, които елиминираха Сао Пауло (Бразилия) с 3:2 гейма (25:23, 18:25, 19:25, 25:13, 15:13).

Ако италианците спечелят мача срещу поляците ще треумфира за трети пореден път.

Тренто имат 14 спечелени мача на Световното от 2009 година насам.