Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

•

Караньотов десети в третия кръг на шампионата

От дата: 04-07-2011 г.

Ангел Караньотов завърши на десето място в третия кръг на Световния шампионат по мотоциклетизъм в дисциплината Супермото, след като даде последователно 8-мо, 11-то и 14-то време в трите отделни манша в Андора.

Благодарение на доброто си класиране българският пилот на КТМ е вече 11-ти в генералното класиране с актив от 77 точки, като цели 30 от тях той добави от третия кръг.

Лидер продължава да бъде световният шампион Томас Шарер със 183 точки, въпреки че френският пилот загуби първото място в третия кръг срещу своя брат Адриан.

В първия манш Караньотов записа време от 20:38.320 минути и изостана на 42.634 секунди от пилота на Априля - Адриан Шарер.

Победителят от първия манш спечели и втория, като този път бе с 34.311 секунди по-бърз от българския пилот, който завърши на 11-то място.

В последния трети манш Караньотов беше 14-ти с изоставане от 57.360 минути срещу Адриан Шарер.

Петият от миналата година французин е вече трети в генералното класиране и е на четири точки от своя брат Томас Шарер.

Втори с две точки пасив от първото място е финландецът Мауно Хермунен, който спечели българското Гран при преди месец.

В световния шампионат по супермото следва лятна пауза, след която ще бъде проведен вторият полусезон.

Пилотите подновяват надпреварата на 28 август в Трисчина, Италия.

Автор: sportni.bg