Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

•

Едвалд Боасон Хаген спечели 17-ия етап на Тур-а

От дата: 21-07-2011 г.

Норвежецът Едвалд Боасон Хаген спечели 17-ия етап на колоездачната Обиколка на Франция. Боасон Хаген измина 179-километровата дистанция от Гап (Франция) до Пинерола (Италия) за 4:18:00 минути.

Групичка от 14 колоездачи се откъсна след 60-ия километър по трасето, което се отличаваше с две по-сериозни изкачвания. В нея сметка Хаген беше най-активен и с отлично каране финишира с 40 секунди аванс пред сънародника си Бауке Молема, за да запише втора етапна победа в Тура през сезона. Трети на 50 секунди завърши представителят на домакините Санди Касар.

Французинът Томас Фьоклер, който днес финишира 28-и на 4:53 минути зад Хаген, запази жълтата фланелка на лидер в състезанието с общо време от 73.23:49 часа.

Вторият Кадел Евънс (Австралия) пък завърши 20-и и успя да съкрати 27 секунди от аванса на Фьоклер, като вече изостава само на 1:18 минута зад водача.

Франк Шлек от Люксембург е трети на 1:22 минути, а четвърти е брат му Анди на 2:36 минути. Защитаващият титлата си Алберто Контадор от Испания се движи шести на 3:15 минути от водача.

Предстои един от най-тежките етапи в Алпите от Пинерола до Сере Шевалие.

Автор: sportni.bg