Поръчай онлайн или позвъни на : 0887 558 884

•

Владо Стоянов отчая Роналдо, а България - Португалия с 1:0

От дата: 26-03-2016 г.

България хвърли бомбата по футболните терени по света тази вечер. Селекцията на Ивайло Петев надви с 1:0 Португалия на Кристиано Роналдо и компания пред 20 000 зрители на "Ещадио Д-р Мигаляеш Песоа" в Лейрия.

Пълният дебютант за "лъвовете" Марселиньо вкара единственото попадение в 20-ата минута, показвайки класата си и доказвайки, че има място в националния отбор. Големият герой обаче бе Владислав Стоянов. Футболист номер едно на България за 2014 година направи фантастичен мач, който ще помни дълго време. Стражът на Лудогорец направо отказа Роналдо, като дори му хвана за втори път дузпа в 66-ата минута. Освен това Стоянов спаси още пет удара на Роналдо, а в третата минута бе страхотен срещу останалия срещу него Нани. Последният пък бе голямото разочарование на домакините, като пропусна още три чисти гола за наша радост.

Марселиньо стартира от първата минута, като игра на своята любима позиция плеймейкър. На върха на атаката в схемата 4-2-3-1 бе Димитър Рангелов, а Ивелин Попов и Михаил Александров действаха по двете крила.

Владислав Стоянов бе на вратата през целия мач, а пред него в защита започнаха Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров и Живко Миланов. Капитанът Светослав Дяков и Ивайло Чочев пък бяха опорните халфове

Домакините започнаха вихрено и до шестата минута на мача имаха няколко чисти положения за гол. Още в първите секунди Роналдо стреля, но Стоянов спаси. В третата минута Нани остана сам срещу вратаря, но стражът на Лудогорец изби акробатично. Последваха два удара - на Роналдо и Нани, но отново имаше сигурни намеси на Стоянов. Малко по-късно Кристиано не успя да отбележи на празна врата, след като Владо изби едно центриране и топката стигна до звездата на Реал Мадрид.

При първото си по-смело слизане в половината на Португалия, нашите можеха да стигнат до попадение. Пепе, при опит да върне на Антони Лопеш, бе близо до автогол, но топката излезе в корнер. В 18-ата минута дойде и първият точен удар за нашите. Ивелин Попов стреля точно от пряк-свободен удар, но Лопеш спаси. Веднага след това България откри резултата. Марселиньо получи топката в наказателното поле и след като залъга двама защитници я прати в мрежата.

Последваха по-спокойни минути, но в 26-ата минута Владо Стоянов отново се прояви на висота. При една бомба от фаул на Роналдо стражът на "орлите" изби с една ръка. В 35-ата минута Нани бе близо до изравняване, но от малкото наказателно не успя да засече силен удар на Жоао Марио. В следващата минута България направи най-добрата си атака за първата част. Попов изведе по крилото Михаил Александров, който центрира отлично към Димитър Рангелов, но със сетни сили Пепе изби топката преди да стигне до нападателя ни.

В началото на втората част Александров получи топката от Попето на чиста позиция, но ударът му мина над гредата. В 53-ата минута Роналдо отново изпробва Стоянов от пряк-свободен удар, но Владо отново не трепна. В 66-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Николай Бодуров игра с ръка в наказателното поле при едно центриране на Пепе. Зад топката застана Роналдо, но Стоянов спаси. Това е втори случай, при който вратарят на Лудогорец отразява наказателен удар на звездата. Преди това Стоянов бе хванал дузпа на Кристиано в Шампионската лига в мача на "орлите" срещу Реал Мадрид. В края на мача нашият вратар отново бе непробиваем. Роналдо пробва да прониже българската врата и с глава в 85-ата минута, но Владо пак не му позволи.

Така националният ни отбор записа една от най-престижните си победи в последните години. "Лъвовете" показаха, прагматизъм и се възползваха по отличен начин от малкото си шансове в предни позиции. Владо Стоянов пък бе безгрешен под рамката на вратата и селекционерът Ивайло Петев може да бъде повече от доволен от представянето му. Сега националите трябва да използват импулса от успеха и да затвърдят добрите впечатленията и в проверката срещу Македония след няколко дни.

ПОРТУГАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1
Марселиньо (20)

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1):
Владислав Стоянов – Страхил Попов (89- Божиков), Александър Александров, Николай Бодуров, Живко Миланов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров (65- Симеон Славчев), Марселиньо (84- Тонев), Ивелин Попов (94 - Делев), Димитър Рангелов

ПОРТУГАЛИЯ: Антони Лопеш, Бруно Алвеш, Пепе, Елизеу (81- Герейро), Жоао Марио, Виейриня, Рафа, Вилиам Карвальо (74- Ренато Санчес), Нани (81- Едер), Кристиано Роналдо, Адриен (65- Дани) СЪДИЯ: Карлос Клос Гомес (Испания)

СТАДИОН: "Д-р Магаляеш Песоа", ЛейрияАвтор: екипа на House of sport